Вы здесь: Главная > Риба > У Владивостоці перевіряють рибні ринки

У Владивостоці перевіряють рибні ринки

Рейд на одному з великих рибних ринків пройшов у Владивостоці. Фахівці департаменту ліцензування та торгівлі Примор’я, Росспоживнагляду і антимонопольної служби перевірили якість продукції та обґрунтованість скарг приморців на високі «рибні» цінники.

За інформацією крайового департаменту, на телефон «гарячої лінії» надійшла велика кількість повідомлень про те, що ціни на місцеву рибу завищені.

Комісія вирушила на рибний ринок з перевіркою. Моніторинг цін з виїздом на місця ведеться в Примор’ї за дорученням Губернатора Володимира Миклушевського. Таке рішення прийнято у зв’язку з необхідністю контролю і стримування цін в період введення санкцій щодо Росії.

У той час як головна претензія покупців ставилася до ціни, у перевіряючих виникла низка питань до умов зберігання продукції і набору документів. Морожену рибу на ринку продавали не з холодильників, інформує worluda.info, а просто з прилавків — при плюсовій температурі. На частину морепродуктів цінники зовсім відсутні, а наявні не були оформлені належним чином.

«Повинна стояти печатка або підпис матеріально відповідальної особи, тут такі реквізити відсутні. За порушення підприємцю буде винесено припис, накладено штрафні санкції, а продукція з порушенням температурного режиму зберігання буде знята з продажу та утилізована», — сказала представник крайового управління Росспоживнагляду Валентина Іванова.

В результаті моніторингу цін з’ясувалося, що торгова націнка підприємств, що представляють свою продукцію на цьому ринку, дійсно висока і становить 30 відсотків. Так, середня ціна горбуші тут — 190 рублів.

Комісія ретельно перевірила торгові ряди підприємця, на якого надійшла відразу кілька скарг. На інших торгових точках фахівці також переписали цінники.

«Ми плануємо повернутися сюди через якийсь час і перевірити, залишаться ціни на рибу незмінними чи ні», — зазначила фахівець департаменту ліцензування і торгівлі краю Надія Лозинська.

Вона підкреслила, що для оперативного реагування приморці у своїх зверненнях на «гарячу лінію» слід називати конкретну торгову точку, в якій відбулося підвищення, найменування товару та ціну — яка була і яка стала. Телефони «гарячої лінії» — 8 (423) 221-58-03 і 221-58-04.

Нагадаємо, Володимир Миклушевский підкреслив, що в регіоні срізними способами буде вирішуватися питання щодо стримування цін на продукти.

«Я дав доручення віце-губернатору Сергію Сидоренку разом з представниками ФАС, Росспоживнагляду зробити рейд по магазинах — для початку Владивостока, потім і на інших територіях краю. Потрібно подивитися, де, які ціни, і наскільки обґрунтовано вони підвищилися», — заявив Володимир Миклушевский.

З виїзними заходами комісія побувала вже на понад 50 торговельних об’єктах по всьому регіону.

За результатами виїздів припинена реалізація м’ясної продукції у низці торгових точок, накладено адміністративні штрафи за порушення прав споживачів на отримання необхідної достовірної інформації про товар, антимонопольної службою порушено справу і створена комісія з розгляду справи стосовно одного з виробників м’яса птиці. Одночасно ведеться робота з керівниками великих торговельних мереж та ринків щодо зниження торгових надбавок.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Комментирование записей временно отключено.